ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12178332
*
nr 1217 8332
Spegel
166x67
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2018
kl 19:15:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 22:21:54
1
350 kr
16/11 14:02:37
2
400 kr
18/11 21:05:04
3
500 kr
18/11 21:40:08
2
500 kr
18/11 21:40:08
3
500 kr (Budbetjänt)
18/11 21:40:22
2
600 kr
18/11 21:55:53
3
800 kr
19/11 19:00:13
2
800 kr
19/11 19:00:13
3
800 kr (Budbetjänt)
19/11 19:00:27
2
900 kr
19/11 19:02:48
1
1.000 kr
19/11 19:04:27
2
1.100 kr
19/11 19:06:35
1
1.200 kr
19/11 19:10:08
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1217 8332
Spegel
166x67
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 22:21:54 | 1 | 350 kr |
16/11 14:02:37 | 2 | 400 kr |
18/11 21:05:04 | 3 | 500 kr |
18/11 21:40:08 | 2 | 500 kr |
18/11 21:40:08 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
18/11 21:40:22 | 2 | 600 kr |
18/11 21:55:53 | 3 | 800 kr |
19/11 19:00:13 | 2 | 800 kr |
19/11 19:00:13 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
19/11 19:00:27 | 2 | 900 kr |
19/11 19:02:48 | 1 | 1.000 kr |
19/11 19:04:27 | 2 | 1.100 kr |
19/11 19:06:35 | 1 | 1.200 kr |
19/11 19:10:08 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53